Neapsigaukite: organizacija be konfliktų – neturėtų būti siekiamybė! Organizacijoje be sudėtingų situacijų tvyro stagnacija. Puikiai žinoma, kad augimas kyla iš skirtingų nuomonių susidūrimo, iš skirtingų požiūrių trinties. Ir šiuo atveju, problema ne konfliktai, o Jūsų negebėjimas juos spręsti, į juos (ne)reaguoti, ar tinkamai valdyti.
Dažnu atveju esame linkę bėgti nuo sudėtingų situacijų, tarsi sušluoti jas po kilimu, tikėdamiesi, kad tai išnyks ar išsispręs savaime. Tai naivu, ir nuliūdinsiu, tai neišnyksta. Visa tai kaupiasi, didėja, kol galiausiai sprogsta, aptaškydami netinkamu turiniu visus, kurie yra aplink, gal net ir tuos, kurie „ne prie ko“, taip sukeliant dar didesnę žalą ne tik sau, bet ir kenkiant organizacijai. Ir tada jau tenka gesinti gaisrą, eikvojant papildomus resursus, kurių ne visada ir turime.
Nereikia, o net ir nebūtų protinga, bandyti išmokti tapti taikdariais, kurie visada nusileidžia ir viską atleidžia. Ne. Rekomenduojama išmokti tapti konfliktų strategais, gebančiais naudoti šią energiją savo ir organizacijos labui. Protinga analizuoti ne tik konfliktų priežastis ir pasekmes, bet ir atpažinti manipuliacijos požymius, atsakyti į agresiją ir išlaikyti savo pozicijas.
Ar gebate ne tik valdyti savo emocijas, bet ir naudoti jas kaip galingą įrankį? Ar gebate ne tik klausytis, bet ir išgirsti, ne tik kalbėti, bet ir įtikinti? Ar mokate rasti ne tik kompromisus, bet ir kovoti už savo idėjas?
Šie nepatogūs klausimai skirti tiems, kurie nebijo iššūkių, kurie nuolat mokosi ir nori pasiekti rezultatų.
Ar esate pasirengę mesti iššūkį sau? Ar esate pasirengę tapti sudėtingų situacijų ir konfliktų valdymo lyderiais?
Jeigu taip, kviečiu pokalbiui.
Vilma Butrimaitė-Mikšionė