Neretas vidinės komunikacijos specialistas pasakytų, kad vienas iš svarbiausių vertikaliosios #komunikacijos uždavinių – gauti kokybišką grįžtamąjį ryšį apie organizaciją. Nuostabus ir paprastas Lasswell’o komunikacijos modelis kalba apie tai, kad svarbu ne tik ką komunikuojame, tačiau ir kokiomis priemonėmis tai darome. Na, o tyrimai (kad ir visiems žinomas mikroklimato tyrimas) yra puiki formali priemonė atsakyti į senus kaip pasaulis klausimus – „Kas juos motyvuoja?“, „Kaip juos įtraukti?“, „Kaip padidinti #produktyvumą, #efektyvumą?“.
Kas yra organizacijos mikroklimatas?
Organizacijos mikroklimatas – tai visuma veiksnių, turinčių įtakos efektyviai įmonės veiklai, jos produktyvumui ir, svarbiausia, darbuotojų motyvacijai ir pasitenkinimui darbu.
Mikroklimato tyrimas bei psichosocialinės rizikos vertinimas yra tie įrankiai, kuriuos derėtų panaudoti kartą metuose, kaip organizacijos higieną. Pirmasis leidžia sužinoti, kokia yra bendra darbo atmosfera, kaip darbuotojo akimis vertinama vadyba, bendravimas ir bendradarbiavimas komandose, horizontali bei vertikali komunikacija, pasitikėjimo ir saugumo jausmas, noras įsitraukti į darbus bei veiklas ir kt. Antrasis leidžia objektyviai įvertinti, kaip darbuotojai jaučia bei tvarkosi su stresą keliančiais veiksniais.
Kaip stresas darbe veikia įmonės mikroklimatą?
Lietuvai adaptuota streso darbe valdymo standartų metodika leidžia įvertinti, kaip darbuotojus veikia veiklos reikalavimai, kontrolė, vadovų ir kolegų parama, santykių problemos ar pokyčiai. Daugybė mokslinių tyrimų patvirtina tai, kad stresas darbe bei nerimas yra darbo našumą bei kokybę mažinantys reiškiniai. Kitą vertus, tie patys tyrimai rodo, kad didesnė vadovų bei kolegų parama leidžia darbuotojams geriau susidoroti su stresinėmis situacijomis. Tai vienas paprasčiausių būdų didinti darbo našumą bei kokybę.
Sesijose su komandomis dažnai žaidžiame #vidinės #komunikacijos žaidimą, kuriame atsiskleidžia pirminės komunikacijos bei jos rezultato skirtumai. Diskusijose kiekvieną kartą gimsta idėjos, kaip patobulinti nuostatas, požiūrį, veiksmus bei elgesį, kad būtume suprasti taip, kaip norėjome.
„Tačiau kai turėsime tyrimo rezultatus su tuo reikės kažką daryti!“ – sako vadovai. Žinoma, kad reikės. Nebent tyrimais siekiame tik sužinoti, tačiau nieko nedaryti dėl to, kad darbuotojai jaustųsi geriau. Tuomet skirtumas tarp to, kaip norime, kad darbuotojai jaustųsi bei to, kaip jie išties jaučiasi bus akivaizdžiai didelis.
Po kiekvieno tyrimo dera aptarti rezultatus tiek vadovų, tiek darbuotojų tarpe, organizuoti fokus grupes sprendimų paieškai. #Fokus grupės diskusijose ne tik gaunama vertinga informacija reikalingiems sprendimams bei pokyčiams, tačiau ir darbuotojai įtraukiami į sprendimo priėmimo procesą, o tai yra sena, kaip pasaulis darbuotojų motyvavimo priemonė.
Plačiau susipažinti Tyrimai, darbuotojų motyvacija.
Jeigu turite poreikį tyrimui, kviečiame susisiekti: info@academiadominorum.eu