Vadovaujanti „Academia Dominorum“ partnerė, mokymų organizatorė Vilma Butrimaitė – Mikšionė, atlikusi tyrimą tema „Vadovavimo gebėjimų reikšmė vidinei organizacijos komunikacijai“, pastebi, jog šiuolaikiniai mokslininkai pripažįsta, kad darbuotojų įsitraukimas, aktyvus bendravimas atlieka lemiamą vaidmenį, vertinant bendrą organizacijos efektyvumą. Tačiau tam, kad iššauktų darbuotojų aktyvumą, reikalingas lyderis, vadovas, kuris gebėtų matyti daugiau, nei visi kiti ir mokėtų tinkamai valdyti esamą situaciją.
Vadovavimo esmė
„Ar mes šiandien iš tikrųjų suvokiame vadovavimo fenomeno esmę? Ar mes neapsiribojame tik paviršutinišku vadovavimo kaip valdžios ir kontrolės konstrukto suvokimu, pamiršdami, kad jo pagrindas – ryšys su žmonėmis? Atlikus tyrimą, ar skaitant kitų atliktus tyrimus, man kyla tas pats klausimas: ar mes, žmonės, iš tikrųjų suprantame, ką reiškia būti vadovu? Ar mes suprantame, kad vadovavimas nėra tik titulų ir privilegijų rinkinys, bet visų pirma – atsakomybė už žmones?“, – klausimus kelia lektorė.
Jai susidaro įspūdis, kad šiais laikais neretai yra pamirštami esminiai dalykai: vadovavimo gebėjimai, kompetencijos, vidinė komunikacija, grįžtamasis ryšys.
„Tai ne tik terminai iš vadovėlių ar mokslinės literatūros, bet gyvi elementai, kurie formuoja organizaciją, – akcentuoja V. Butrimaitė – Mikšionė, – Tyrimo rezultatai, kuriais noriu pasidalinti, ne tik statistiškai reikšmingi, bet ir atskleidžia nerimą keliančią tendenciją: asmeninis grįžtamasis ryšys įvertintas vos 2,8 balo iš galimų 5. Tai ne tik statistinis vidurkis, tai skaičius, kuris liudija gilų atotrūkį tarp vadovų ir darbuotojų. Kitaip tariant darbuotojai jaučiasi nematomi ir negirdimi, neįvertinti. Ir tai yra ne tik vadovų problema, bet ir mūsų visų“.
Anot jos, šiandien, kai technologinė pažanga lemia komunikacijos kanalų nuolatinį augimą ir įvairovę, paradoksaliai yra susiduriama su autentiško dialogo deficitu.
„Mes gyvename laikais, kai technologijos leidžia mums bendrauti akimirksniu, bet ar mes iš tikrųjų kalbamės, bedraujame? Ar mes išklausome vieni kitų? Ar mes matome žmogų už ekrano, už pareigų aprašymo, už statistikos?“, – svarsto pašnekovė.
Visą straipsnį kviečiame skaityti: Iškalbingą mokslinį tyrimą atlikusi Vilma Butrimaitė – Mikšionė: „Jei įmonei nesiseka, reikėtų žvilgtelti už vadovo kabineto durų“.